Bursa Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo gider tıkanıklığı açma hizmeti sunan firmamız, pimaş borularına zarar vermeden tıkanıklık açma cihazlarımız ile sorunları çözmekteyiz. Tıkanıklığa sebep olan cisimler tıkanıklık açma makineleri ile açılır akabinde gider boruları kamera ile kontrol edilerek tıkanıklığa sebep olan farklı bir durum söz konusu ise kameralı görüntüleme cihazları ile tespit edilerek sorunun çözümü sağlanmaktadır. Pimaş gider tıkanıklığını açarken asla kırma dökme yapılmaz ve pimaş borularına zarar verilmez, profesyonel bir hizmet almak istiyorsanız Nilüfer Tesisat firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.

Lavabo Neden Tıkanır ?

  • Lavaboları yağlı yemek artıkları tıkar
  • Çay çöplerini atmak lavaboyu tıkar
  • Lavabo altındaki gider borularının yanlış eğimde olması tıkanıklığa yol açar
  • Saç kıl gibi çeşitli atıklar lavaboları tıkar
  • Usta hatalarından kaynaklı, yanlış tesisat malzemelerinin kullanılmış olması lavaboları tıkar
  • Kireç, alçı ve boya gibi kimyasalların lavaboya dökülmesi lavaboyu tıkar

En Sık Karşılaşılan, Lavabodan Yavaş Giden Su Sorunu !

Lavabodan yavaş giden su, tıkanıklığın en erken belirtisidir. Lavabo gideri eğer mutfaktaysa yemek artıklarıyla ve yağlarıyla, banyolardaysa, sabun ve kireç artıklarının dökülen saçlarla birleşmesinden dolayı daralmaya başlar. Daralma tıkanıklığın ilk habercisidir. Daralan lavabolardan su yavaş akar ve bir an önce giderin temizlenmesi gerekir.

Lavabo Açıcı Kimyasallar Kullanmayın !

Lavabo açıcı gibi bir çok kimyasal içinde bulundurduğu yakıcı bileşenleri ile hem cildinizi, sağlığınızı tehlikeye atar, hemde pimaş borulara verdiği ısı ile yakar ve eritir ve bir başka sorunu beraberinde getirir, olası pimaş delinmelerindeki en büyük etken lavabo aç kimyasallarıdır. Nilüfer Tesisat olarak önermiyoruz.

Neden Önermiyoruz ?

Lavabo aç kullanırsanız büyük olasılıkla tıkanıklık açılmayacak ve dökülen kimyasal maddeler pimaşın içinde gidemediği için sertleşip tıkanıklığın açılmasını zorlaştıracaktır.
Lavabo aç’lar kaynar su ile kullanıldığından, sıcak su pimaş içinde beklerken boruları yumuşatır, erimesine ve yamulmasına sebep olur ve kesinlikle bu tip kimyasallar pimaş boruların ek yerlerindeki contalara zarar vererek ilerde su sızdırmasına sebep olur.

Lütfen Dikkat, Önce Sağlığınız !!

 

 

 

Bir cevap yazın